Atrakcje Wisły

Góry są piękne o każdej porze roku! Gościnność i bogata oferta górskich miejscowości sprawia, że wypoczynek w Beskidach jest godnym rozważenia pomysłem. Spośród wielu górskich miasteczek Wisła wyróżnia się nie tylko pięknym położeniem, ale również wyjątkowymi atrakcjami i wygodną bazą noclegową.

Jest to miasto, którego urok na długo zostaje w pamięci i zmusza do nieustannych powrotów. Oto dowody na to, że wypoczynek Wiśle to doskonały pomysł zarówno na letnie, jak i zimowe wakacje!

Mekka narciarzy i kibiców

Zimą Perła Beskidów przeobraża się w stolicę narciarstwa, do której ciągną nie tylko wielbiciele szusowania na śnieżnym puchu. Wisła jest dumną posiadaczką trzech skoczni narciarskich, na których regularnie rozgrywane sią zawody o krajowej oraz międzynarodowej randze.

Zawody w skokach narciarskich są wspaniałym świętem zimowych sportów, na które zjeżdżają do Wisły rzesze kibiców z całej Europy i świata. Niepowtarzalna atmosfera sportowego święta udziela się wszystkim i wprawia w euforyczny nastrój zarówno mieszkańców, kibiców, jak i turystów. Na co dzień natomiast na ulicach Wisły można spotkać Adama Małysza, który jest dumny ze swoich beskidzkich korzeni i często wraca w rodzinne strony.

Co warto zwiedzić w Wiśle?

Wielu turystów wybiera Beskid Śląski ze względu na liczne możliwości zwiedzania urokliwych obiektów architektonicznych. W samej Wiśle warto odwiedzić Myśliwski Zameczek Habsburgów – jest to secesyjny budynek z XIX wieku. Tuż obok znajduje się budynek starej karczmy z 1974 roku, w którym znalazło siedzibę Muzeum Beskidzkie. Do ciekawych zabytków architektury można zaliczyć również znajdujący się w pobliżu Rynku hotel Piast, a także budynek Dworca Głównego, w którego części znajduje się tradycyjny mini browar.

Spośród nowoczesnych atrakcji niesłabnącą popularnością cieszy się Aleja Gwiazd Sportu, na której można odnaleźć odciski dłoni wybitnych gwiazd narciarstwa i nie tylko. Sympatycy Adama Małysza chętnie odwiedzają muzeum poświęcone wybitnemu skoczkowi, w którym znajduje się bogata kolekcja jego trofeów.

Natomiast życie kulturalne i rozrywkowe Wisły skupia się w amfiteatrze im. Stanisława Hadyny, który warto odwiedzić między innymi ze względy na piękne położenie i ciekawą architekturę.

Wygodny nocleg dla każdego

Tak atrakcyjna miejscowość wypoczynkowa musi posiadać bogatą bazę noclegową, która sprosta wymaganiom turystów. Wisła znakomicie wywiązuje się z tego zadania! Beskidzcy górale oferują przyjezdnym wachlarz miejsc noclegowych, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy tradycyjnych górskich pensjonatów nie zawiodą się – nocleg w urokliwej willi ze spektakularnym widokiem to niezapomniane doświadczenie, które oferuje wiele domów wczasowych. Oczywiście Perła Beskidów jest również siedzibą nowoczesnych, wygodnych hoteli, z bogatą ofertą SPA oraz wewnętrznym basenami. Rodziny z dziećmi chętnie wynajmują całe mieszkania w formie apartamentów z aneksem kuchennym i oddzielnymi sypialniami. To również popularna możliwość wśród turystów ceniących kameralność domowego zacisza oraz przyjeżdzających w kilkuosobowej grupie. Oferta noclegowa Wisły dostępna jest w na popularnych portalach turystycznych, dzięki czemu można rezerwować noclegi w wygodny sposób.